Wykończenie

Nadajemy nieszablonowy wygląd, charakter oraz duszę naszym meblom dzięki odpowiednio dobranym materiałom, a także indywidualnemu wykończeniu. Każdy z ręcznie wytworzonych przez nas mebli jest jedyny w swoim rodzaju. Wszystkie szczegóły zostały opisane poniżej. Jeśli nie znaleźli Państwo w tym miejscu gatunku drewna lub kolorów, które Państwa satysfakcjonują, zapraszamy do kontaktu.

Rodzaje Drewna

Meble tworzymy w oparciu o pięć wyselekcjonowanych gatunków drewna. Do wyboru mamy: dąb, sosnę, jesion oraz gatunki egzotyczne: mahoń i orzech amerykański. Każdy z gatunków charakteryzuje się trochę inną strukturą, wyglądem naturalnych słojów oraz twardością, ale każdy z nich idealnie nadaje się do budowy stołów lub regałów.

Dąb
Jesion
Sosna
Mahoń
Orzech Amerykański

Blaty szczotkowane

W odpowiedzi na Państwa częste pytania, wprowadziliśmy do oferty możliwość szczotkowania powierzchni drewna. Dzięki temu zabiegowi struktura blatu jest mocniej wyczuwalna. Tworzy to ciekawy efekt końcowy, który idealnie sprawdzi się na przykład we wnętrzach loftowych.

Kolory blatów

Wykończenie blatów dzielimy na proces olejowania lub lakierowania. Każda z tych metod charakteryzuje się nieco innym odcieniem koloru końcowego. Bez względu na wybór, każdy z tych procesów ma właściwości ochronne. W przypadku zastosowania oleju, struktura drewna zostaje uwydatniona, dzięki czemu powstaje wyjątkowy efekt końcowy. Przy lakierze usłojenie uwydatnia się delikatniej. Bez względu na wybór wykończenia, należy odpowiednio zadbać o każdy blat. W przypadku powierzchni olejowanej, czynności pielęgnacyjne wykonujemy częściej w porównaniu do powierzchni lakierowanej.

olej

WHITE
Brown
Dark
Natural

lakier

White
Brown
Dark
Natural

Wypełnienie ubytków

Od niedawna wprowadziliśmy możliwość wypełnienia ubytków w drewnie użytego do budowy mebli. Wszelkiego rodzaju niedoskonałości w formie ubytków możemy pozostawić tak jak na zdjęciu obok lub zastosować wypełnienie w celu wyrównania powierzchni.

Kolory Nóg

Istnieje kilka możliwości wykończenia nóg. Podstawowymi kolorami stosowanymi przez markę TUCCY jest czarny mat oraz grafit mat. Istnieje jednak możliwość malowania dowolnym kolorem z palety RAL tj. spisu kolorów, jakie mogą zostać użyte przy malowaniu elementów stalowych. Dodatkowo oferujemy surowe wykończenie bez nakładania koloru na stal, a jedynie jej zabezpieczenie.

Czarny mat
grafit mat
brak malowania

Nasz adres:

Lniana 27
75-950 Koszalin

tel: +48 502 620 091
tel: +48 661 856 440
mail: kontakt@tuccy.pl

Tuccy

ul. Lniana 27,
75-950 Koszalin